Мова - духовний скарб нації. Це не просто засіб людського спілкування, це те, що живе в наших серцях. Саме завдяки мові ми можемо порозумітися , переказати свої почуття, переживання. За допомогою мови ми бережемо свою історію, передаємо нащадкам неоціненні скарби минулого і сучасного.
З пелюшок ми знайомимося з українськими казками . Слухаючи казку , дитина поринає в безмежний океан рідної мови : мелодійної, як солов‘іна пісня, барвистої, наче дощова веселка , квітучої, ніби вишневий сад ...
9 листопада День української писемності та мови — свято розвитку державної мови. За православним календарем — це день вшанування пам'яті Преподобного Нестора-Літописця — послідовника творців слов'янської писемності Кирила і Мефодія.
Учні школи підготували міні-презентації про особливості своєї рідної мови, малюнки, плакати, повідомлення. Залюбки взяли участь в мовних іграх, конкурсах, турнірах. З почуттям гордості звучали слова звернення учнів до української мови. Всі заходи були підпорядковані єдиній виховній меті: шанувати, розвивати українське слово, дбати про красу і багатство української мови.
В рамках тижня української писемності та мови у школі проведено шкільний етап ХХІІ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика. Учні 3-х та 4-х класів виконували завдання підвищеної складності і показали гарні знання з рідної мови. Перше місце серед учнів 3-х класів зайняла учениця 3-А класу Потапенко Вікторія, друге місце в учениці 3-Б класу Рудакової Аніти, третє - у Денисенко Дарини, учениці 3-Б класу. Серед учнів 4-х класів перше місце в учня 4-Б класу Бойка Владислава, друге - у Біленка Єгора (4-А клас), третє - у Бардашевського Михайла (4-Б клас). Вітаємо переможців та призерів!
Для учнів 1 класів проведено святковий виховний захід "Подорож у Мовограй". Діти були активними учасниками дійства:декламували вірші, приказки та прислів'я, розгадували загадки та різні завдання, співали пісні. Свято підготували та провели вихователі ГПД Кизуб Н. В. та Загоровська Ю. В.
Першачки грали в « Ерудит - лото», на швидкісному потягові мчали сторінками прочитаних восени казочок, складали пазли й упізнавали улюблених казкових героїв , повертали загублені чарівні предмети їх власникам. Було цікаво, пізнавально, весело!
До Дня української мови та писемності у 3 - Б класі діти збирали "Мовну мозаїку "Мова наша калинова". Пізнавальна презентація, розповіді вчителя, мовні ігри, цікаві факти про рідну мову та писемність допомогли третьокласникам отримати нові знання та "скласти" мовну мозаїку. А ще хлопчики та дівчатка демонстрували таланти у виразному читанні віршів Л. Забашти, М. Підгірянки, М. Сингаївського, С.Воробкевича, В. Гринько. Працювали творчо: групи юних поетів відновлювали вірші. Кожна дитина виготовила прапорець в українському стилі зі слоганом "Я розмовляю українською". Як підсумок юні журналісти створили стіннівку "Мова наша калинова".
До дня української мови та писемності у 4-А класі провели інтелектуальну гру" Знавці української мови". Діти показали, що вони знають і люблять свою мову!!!
|
|
1443363
Сьогодні За тиждень За місяць Всього 244 509 4757 1443363 Ваш IP: 173.79.36.192
|