top-1

top-2

top-3

 

  У кожній країні в різні періоди бібліотеки виконували важливу виховну

місію - бути дзеркалом і пам’яттю народу, держави, центром їхньої

духовності.

  Головною рисою ХХІ століття у нас, в Україні, має стати вільний обмін і

доступ до інформації. У цьому велика роль належить бібліотекам,

що несуть людям знання, моральність, культуру.

Шкільна бібліотека - найдоступніша й найзручніша для школярів і

педагогів. Вона є фундаментом освіти і самоосвіти, за своєю суттю

вона є берегинею людського знання. Її завдання полягає не лише

в тому, щоб забезпечувати ефективність навчально - виховного процесу,

але й ще в тому, щоб прищеплювати учням любов до книги,

інтерес до читання, бажання учитися із захопленням, раціонально

використовувати свій час.

________________________________________________________________________________________________________________________

 

Національний тиждень читання

     З 4 грудня по 10 грудня в нашому місті проходила Всеукраїнська інформаційно – просвітницька тематична акція «Національний тиждень читання». Так, зокрема 5 грудня в шкільній бібліотеці Переяславської початкової школи відбувся літературний урок «З журбою радість обнялася», присвячений 145 – річчю Олександра Олеся (Олександр Іванович Кандиба). Для дітей О. Олесь написав багато чудових віршів: «Білі гуси», «Дощик», «Ялинка», «Сумно і весело», які читали учні 4 – А кл. А ще діти із задоволенням читали в особах п’єсу - казку «Бабусина пригода».

      Неповторні ліричні струни поезії Олександра Олеся торкнулися дитячих душ.

407725338_3044887725644593_867196358354056284_n.jpg  407745866_3044887688977930_1521022709018378316_n.jpg 

408162462_3044885842311448_6327459918533019975_n.jpg  407725580_3044887625644603_7144090944237689658_n.jpg 

________________________________________________________ 

                                                             Бібліотечний захід до Дня народження Лесі Українки

     «Не стерлась райдужна сторінка, не вмерла пісня лісова, безсмертна Леся Українка була і є повік жива».

25 лютого 2021р. минає 150 років від Дня народження Лесі Українки. Учні 4 – А класу підготували цікаву та змістовну інформацію про життя та творчість геніальної поетеси: родинне дерево, біографія, нелегкий творчий шлях. Діти читали вірші Лесі Українки: «Надія», «Вишеньки», «Як дитиною бувало», «У дитячі любі роки». Презентація літературного проекту «Я в серці маю те, що не вмирає» відбулася у шкільній бібліотеці 25 лютого 2021 року.

 Les-1

 Les-2

 Les-3

 

 

______________________________________________________________________________

Місячник шкільної бібліотеки

     З 1 по 31 жовтня 2019 року в бібліотеці нашого закладу були проведені заходи в рамках місячника шкільних бібліотек «Бібліотека Нової української школи – простір для освітніх можливостей кожного учня». «Діти, книга, бібліотека» - бесіда для учнів 2–х класів, «Цей дивний світ бібліотеки» - урок позакласного читання, на якому учні 3–х класів дізналися про поняття «абонемент», «читальний зал», «каталог». На літературному уроці «У світ через книжку» учні 4–х класів розповіли про значення книги в їхньому житті, а учні 1–х класів завітали в бібліотеку на екскурсію. Виставка нової літератури «Книжкова алея» «розцвіла» не тільки осінніми барвами, а й прекрасними ілюстраціями книг. Місяць жовтень красивий як у природі, так і в літературі. Бажаю нових хороших вражень від прочитаної книги!

 Oleshko

 Oleshko-2

 Oleshko-3

 

 

___________________________________________

Бібліотечна година спілкування

 U bibl U bibl-1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

        У 4-Б класі пройшов урок - бібліотечна година спілкування «Книги, математика і ми». Ініціаторами уроку стали Дрига Софійка, Легкобит Софійка, Харченко Настя і Арустамян Крістіна. Дівчатка розповіли і показали, з яких частин складається книга, запропонували цікаві вірші, загадки та висловлювання відомих людей про книгу. Бібліотекар Валентина Віталіївна разом з дітьми «доводили» теорему», що математика і література – це дві протилежності одного процесу – творчості. Діти до уроку добирали назви казок, де є числа, а також прислів’я та приказки з цифрою сім. Учні дізналися, як в роботі бібліотекаря допомагає математика. Вирішували ряд завдань, питань, що поєднують математику і літературу. Це було цікаво, пізнавально, захоплююче.

_______________________________________________________________________________________________________________________________________

Літературний конкурс до Дня рідної мови

21 лютого - Міжнародний день рідної мови. В шкільній бібліотеці відбувся літературний конкурс, присвячений цій події. Дві команди «Читайлики» та «Чомучки» (учні 3–А та 3–Б класів) мали змогу показати свої знання та дізнатися щось нове. Мовні конкурси зацікавили дітей, вони дуже старалися правильно виконати завдання. В результаті учні 3–А кл. отримали рівну кількість балів і отримали Грамоти від шкільного бібліотекаря, учні 3–Б кл. отримали в подарунок книги – розфарбовки.

Biblo-3 Biblo Biblo-1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Biblo-2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

___________________________________________________________________________________________

Бібліотечний урок - усний журнал "Що таке мистецтво?"

 

     В рамках художньо-естетичного тижня, проведений бібліотечний урок – усний журнал на тему «Що таке мистецтво?», а також презентація журналу «Художники України» (4-Б клас). Учні розширили свої знання про творчий шлях відомих українських художниць Катерину Білокур та Марію Приймаченко, розглянули репродукції їх картин. Діти старанно готувалися до уроку, прийняли активну участь у його проведенні. Малювали улюблених казкових героїв творів, а ще – різні за формою, розміром, місцем розташування, задумом творців різноманітних бібліотек світу.

 Est-15

                                           Est-16

     

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

_____________________________________________________________________ 

Бібліотечний урок до Дня писемності та мови 

Ти постаєш в ясній обнові,

 

Як пісня лине, рідне слово.

 

Ти – наше диво калинове,

 

Кохана Материнська Мово!

 

     bib  bib-3 bib-1

       

   9 листопада у шкільній бібліотеці відбувся урок позакласного читання «Твори письменників рідного краю» для учнів 4-Б класу, присвячений Дню писемності та мови. Діти знайомилися з поетичними та прозовими творами відомих письменників Переяславщини, читали власні поезії, добирали влучні вислови про рідну мову.         

 bib-2

_________________________________________________

                                              "Зелена планета в художній літературі"

         Творчість В. Сухомлинського щільно поєднана з цими словами. Його твори про природу дуже повчальні, виховують у дітей бережне ставлення до навколишнього середовища, бо чисте довкілля – запорука життя на Землі. Прочитавши оповідання «Верба над ставом», «Що краще?», «Білка і Добра Людина», учні 3–А та 4–Б кл. були вражені глибиною думки, щирими почуттями та вихованням бережного ставлення до природи. Такі години спілкування, присвячені 100–річчю від Дня народження великого педагога, письменника та Доброї Людини В. О. Сухомлинського проходили у шкільній бібліотеці 23 та 26 березня 2018 року. А 27 березня учні 4–А кл. відвідали бібліотечний урок «Подорож сторінками української книги. В. Сухомлинський». Діти познайомилися з життям та творчістю письменника, згадали та обговорили відомі його твори, які читали раніше: «Сива волосинка», «Добре слово», «Горбатенька дівчинка». З великим задоволенням познайомилися учні 4 – А кл. з новими творами письменника: «Бо я – людина», «Навіщо кажуть «Спасибі», «Усмішка».

                                                                             Бібліотекар школи Олешко В. В.

Suh

Suh-1

______________________________________________________________________________________

ПОЕТИЧНІ ЧИТАННЯ У БІБЛІОТЕЦІ

        21 березня – Всесвітній день поезії. Аби ширше привернути увагу людства до мистецтва слова, а також дати висловитися поетам, з метою популяризації книги та читання, у 1999 році організація ЮНЕСКО ухвалила рішення відзначати 21 березня день поезії. Цей день відзначають масовими поетичними читаннями. Не виняток і наша шкільна бібліотека. Учні 2 -А класу читали вірші відомих українських поетів: Тараса Григоровича Шевченка, Ліни Костенко, Платона Воронька, Валентини Зорік, Олекси Палійчука, вчилися розуміти глибокі, проникливі думки цих талановитих людей. Також учні оглянули виставку - презентацію поетичних творів відомих українських поетів.   

Дякую за співпрацю вчителю Дьохтяр Л.П.                                     

 

Бібліотекар школи В. В. Олешко

Bib

Urok

urok-1 

____________________________________________________

"Літературні зимові розваги"

           «Літературні зимові розваги» розпочалися у шкільній бібліотеці    11 грудня 2017 року парадом сніговиків. У проекті «Сніговичок із твого класу» взяли участь учні 2 – А кл., 3 – А кл. та 4 – Б кл. За поданим початком казки «Снігова феєрія», діти складали свої цікаві історії та намалювали до них малюнки. Такі літературні ігри та розваги розвивають у дітей уяву, фантазію, творчий потенціал та зв’язне мовлення, формують естетичний смак.   Кожна дитяча робота цікава та заслуговує на увагу, тому всі учні, учасники проекту, отримали подяки від шкільного бібліотекаря.

                                                           Snih                                                                 

 


Шкільний семінар бібліотекарів

         15 листопада 2017 року в бібліотеці ЗОШ І ст. №6 відбувся семінар – круглий стіл працівників шкільних бібліотек «Книга – читач – бібліотека». В роботі семінару взяла участь методист міського методичного кабінету Каплюк Світлана Василівна та бібліотекарі шкіл міста. Світлана Василівна розповіла про нові методи та перспективи в роботі шкільних бібліотекарів.

           Бібліотекар ЗОШ І ст. №6 поділилася досвідом своєї роботи, розповіла, які цікаві заходи проходять у бібліотеці. Колегам сподобалася розповідь, вони зацікавилися доробками: сценаріями, демонстраційним матеріалом, логічними завданнями, роботами дітей, які бережно зберігаються у своїх, можна сказати колекціях.

         Просвітницька місія бібліотекаря, якщо вона йде до людей з любов’ю, то звичайно породжує співпрацю з педагогічним колективом та учнями, маленькими читачами. Тільки добрим словом, любов’ю до книги та читача, бібліотека зможе допомогти суспільству виховати майбутнє покоління.

Bibsem-1 Bibsem

 

____________________________________________________________________________

Виставка учнівських робіт

"Великодні дзвони"

B Velikden2 B Velikden1

 
         Великодні дзвони там і тут.
           Весь радіє християнський люд.
     Радість від землі і до небес,
         Бо Христос Воістину Воскрес!
Світле Христове Воскресіння – Великдень – одне з найбільших християнських свят. Його люблять та чекають  дорослі і малюки. Це свято супроводжується цікавими обрядами та звичаями. Якими саме? Про це дізналися учні 3 – Б кл. на уроці народознавства, який відбувся 12 квітня 2017р.  у шкільній бібліотеці. Діти прочитали багато цікавих та корисних сторінок християнської, етнографічної та художньої літератури, яка є в шкільній бібліотеці до цієї теми. Дізналися про легенди, прикмети, повір я, приказки, вірші про велике свято Пасхи. Втілили слова в художні образи і влаштували велику Великодню виставку дитячих малюнків у шкільній бібліотеці.
    Вітаю всіх з Великоднем, бажаю міцного здоров я, рясних Божих Благословінь на добрі справи, любові, звершення мрій та бажань.
                                         Бібліотекар школи Олешко В.В.
 
 
                                                Юні поети нашої школи

Virshi 

  22 березня 2017року в міській  бібліотеці для дітей відбувся поетичний форум «В любові тобі присягаюсь, моя ти рідна Батьківщино»,  присвячений 85 – річчю створення Київської  області.  В літературних читаннях прийняли участь юні поети Переяславщини, тобто діти, які мають талант писати вірші. 
  Нашу шосту школу представляли учениці 3 – А класу  Сербін Катерина та Отцевич Софія, а  також учениця 4 – Б класу Покайніс  Дарина. Наші учасники -  найменші у віковій категорії, але вірші їхні дуже сподобалися всім присутнім на поетичному форумі, діти достойно представили нашу школу, за що отримали подяки від начальника відділу культури  РДА. 

 

    Бажаю творчого натхнення, успіхів у пробі пера та нових цікавих творів.

 

                                            Бібліотекар школи  Олешко В.В. 

 

День гідності

Denj G  

В бібліотеці школи розміщено  стенд з фотографіями та віршами

присвяченими  подіям на Майдані 21 лютого 2014р. «Шануємо, пам’ятаємо,

гордимося!»


 

Весняні літературні візерунки 

Bibliot Bibliot1

 

                 Весняні мотиви у творчості відомих українських поетів

 

   «Весняні літературні візерунки» - таку назву мав літературний урок, який пройшов у

шкільній бібліотеці 10 березня 2016 року. Учні 2 – Б класу підготували вірші про весну

відомих поетів та намалювали до них малюнки. Діти з великим задоволенням

демонстрували свої роботи, в такий спосіб закликали весну, дуже хотіли, щоб пригріло

сонечко, розпустилися листочки, розцвіли квіточки. Кольори «вплелися» у слова,

зазвучало, задзвеніло поетичне слово і бібліотека «розцвіла»  всіма барвами веселки.

 

    У ці перші весняні дні ми не можемо не згадати великого сина українського народу 

 

Т. Г. Шевченка.  9 березня 2016р. весь світ відзначив 202  - ий  День народження поета. У

ці пам’ятні, незабутні дні звучить Кобзареве слово й у шкільній бібліотеці.

 

                                           Встала весна, чорну землю

 

                                           Сонну розбудила

 

                                           Уквітчала її рястом,

 

                                           Барвінком укрила;

 

                                           І на полі жайворонок,

 

                                           Соловейко в гаї –

 

                                           Землю убрану весною,

 

                                           Вранці зустрічають.

 

                                                                    Т. Шевченко.

 

                                                                  Бібліотекар школи  Олешко Валентина Віталіївна.


 

                                    До 145-річчя народження 

                            Лесі Українки  

LUkrajnka LUkrajnka1 

LUkrajnka2

     

                             «Я в серці маю те, що не вмирає»

Нерозгаданою залишається загадка сильної і водночас ніжної

Лесі Українки, хоч минає уже 145 років від Дня її народження. Що ж таке

особливе є у серці цієї жінки?  Це ми спробували з ясувати  з учнями 3 – Б

класу на бібліотечній годині, яка відбулася 25 лютого 2016 року.

Дізнавшись про її життя, вирішили, що творчість Лесі Українки,її вірші

є неперевершеними та неповторними. Вона тонко відчувала дитячу

душу, любила малечу, дбала, щоб вона розвивала свої здібності,

спостережливість, учила відчувати красу природи, любити рідний край.

Свою любов до життя вона передала  нащадкам, а ми пам’ятаємо,

любимо, вивчаємо геніальні твори.

                                                                                                                                                                                              Бібліотекар школи  Олешко Валентина Віталіївна.  

 


 

                    125 річниця від Дня народження

П.Г.Тичини

 

          P.T2    P.T 

              

27січня 2016року – День народження прекрасного поета Павла Тичини. Йому

виповнилося 125 років, а здається, ніби вчора він писав вірші про природу. Коли

прислухатися до його віршів, то складається враження, що чуєш саму природу:

                                                   Гаї шумлять –

                                                    Я слухаю.

                                                   Хмарки біжать-

                                                   Милуюся…

                                               …Я йду, і йду –

                                                   Зворушений.

                                                   Когось все жду –

                                                   Співаючи.

                                                   Співаючи – кохаючи

                                                    Під тихий шепіт  трав

                                                    Голублячий…

Читаючи усім відомий з дитинства вірш «А я у гай ходила», відчуваєш, що він

написаний про нас, тому, що і ми ходили у гай, до річки, в ліс. Слухали, милувалися,

оспівували, дивувалися, вчилися у природи. Бережним ставленням до неї, ми

складаємо низький уклін Павлу Григоровичу Тичині.

    Вихованці гуртка юних книголюбів  Арустамян Діана, Бакутіна Вероніка,

Плецька Влада -  учениці 4 – Б класу, Гордійчук Софія -  учениця 4 – А класу.

    

Керівник гуртка, бібліотекар школи  Олешко Валентина Віталіївна.


 

                                              Традиції Великодніх свят

paska B    paskaB1

  Бібліотекар школи Олешко В. В. провела 09. 04. 2015р. цікавий  бібліотечний

урок. Цей урок можна назвати народознавчим, бо тема його «Велика радість

Великодня». На уроці діти познайомилися з легендами та історією свята Пасхи,

самі підготували цікаві розповіді про прикмети, повірۥя,  звичаї та обряди пов’язані

з цим Великим днем. А «родзинка» уроку -  писанка, головний атрибут та символ

свята Пасхи. З учнівських  малюнків влаштовано виставку «Парад писанок» у

шкільній бібліотеці.


 

mova b

 

                    Твоє довідкове бюро

 

«Твоє довідкове бюро» - тема бібліотечного

уроку, що пройшов 19.02.2015р. з учнями

3 – А кл. Діти познайомилися з енциклопедично

– довідниковою літературою та, працюючи в

групах, отримали від бібліотекаря завдання, яке

успішно виконали. Пошук цікавої інформації в

енциклопедії,її оформлення та повідомлення –

допомогло учням дізнатися багато цікавого й

нового, а ще залучити дітей до самостійної

роботи з книгою.

 

 

 

 


 

 

План роботи бібліотеки ЗОШ І ст.№6

 

2018-2019 н.р.

 

  1. Основні напрямки, головні завдання роботи:

 

-         сприяти реалізації державної політики в галузі освіти;

-         інформаційне забезпечення програмних та факультативних знань, самоосвіти школярів;

-         виховання в учнів інформаційної культури, постійного прагнення до пошуку інформації, формування навичок систематизації;

 

-         виховання мислячого, вдумливого, грамотного книгокористувача;

 

-         всебічне сприяння підвищенню фахової майстерності педагогів;

 

-         створення комфортного бібліотечного середовища.

 

  2. Формування та збереження книжкового фонду:

 

        - отримання нової літератури, підручників, запис і звірка з супровідними           документами

 

                                                                                протягом навчального року

 

               -         запис нових назв підручників та художньої літератури в інвентарній                 книзі, сумарній книзі, картотеку підручників

 

                                                                                             по мірі надходження

 

               -         технічне опрацювання нових надходжень

 

                                                                                              по мірі надходження

 

               -         розстановка фонду в бібліотеці (повернуті читачам, нові                                  надходження)

 

                                                                                                      щоденно

 

               -         оформлення передплати на періодичні видання 2018 року

 

                                                                                            жовтень – листопад

 

              -         благодійна акція «Книга для школи» (батьки, учні та випускники)

 

 протягом навчального року

 

             -         рейд-перевірка збереження підручників учнями 2-4 кл.

                                                                                                     щомісячно

 

            -         цикл заходів «Живи книго»:

 

  1.     Правила користування книгою. Бібліотечна година. 1 клас.                                                                                                              Січень

 

  2.     Як правильно працювати з книгою. Бібліотечний урок. 2 клас.                                                                                                          Лютий.

 

  3.     Як створюють книги. Бібліотечний урок до Дня бібліотек. 3 клас.                                                                                                         Жовтень

 

  4.     Урок трудового навчання. Дрібний ремонт книг. 4 клас.                                                                                                                         Березень

 

            -         предметні тижні – додатковий стимул для залучення учнів до                           бібліотеки.

 

         протягом навчального року

 

       -    декади дитячої книги та читання – окремий план

 

                                                                                протягом навчального року

 

3.Обслуговування користувачів

 

- своєчасне забезпечення підручниками учнів та вчителів

 

серпень-вересень

 

        -         переєстрація читачів – учнів 1-4 класів

 

вересень

 

       -         видача та прийом книг, підручників, періодичних видань читачами, що            відображати в щоденнику роботу бібліотеки

 

протягом навчального року, щоденно

 

   -    розстановка читацьких формулярів

 

 щоденно

 

     -         добір літератури за темами відповідно запиту

 

щоденно

 

    -         робота із заборгованістю літератури учнями (перегляд формулярів,                оповіщення    боржників)

 

протягом навчального року

 

 

 

     4. Інформаційно-бібліографічна та культурно-просвітницька робота

 

   -         організація тематичних виставок: «Любіть Україну», «Рідна мова», «Обереги нашої духовності», «Люби і знай свій рідний край», «Щоб вчитися було цікаво», «Сучасна дитяча проза», «Поетична світлиця», «Куточок безпеки».

 

постійно діючі

 

   -         тематичні полиці циклу: «Літературний календар», «Знаменні дати», «Предметний тиждень», «Нові надходження», «Народна мудрість», «Письменники-ювіляри»

 

протягом навчального року

 

   -         проведення групових та індивідуальних бесід по культурі читання, популяризації літератури, інформаційні повідомлення про важливі події та дати:

                                                                     1 клас

 

1. Ознайомлення зі шкільною бібліотекою. Екскурсія.                  Вересень

 

2 «Книга – твій друг. Бережи її.»  Тематична бесіда.                      Січень

 

3. Художнє оформлення дитячої книги. Бесіда.                               Березень

 

                                                                     2 клас

 

1. Ознайомлення з бібліотекою. Розширення бібліотечно-бібліографічних знань.  Бібліотечний урок.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                     Вересень

 

2. «Культурні цінності родини та їх значення для дитини». Година спілкування у бібліотеці.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         Листопад

 

 3. Газети та журнали для дітей. Урок позакласного читання.        Лютий

 

 4. «Збережи: книгу, деревце, краплинку води, планету Земля».                             Бібліотечний урок бережливості.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                     Квітень

 

                                                                    3 клас

 

1.  Структура книги. Вибір книги у бібліотеці.  (Алфавітний каталог). Урок позакласного читання.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                             Жовтень

 

2. «Від слова до книги».  Тематична бесіда до Дня писемності та мови                                                                                                                                                                                                                                        Листопад                                                                                            

 

3. «Літературні зимові розваги». Урок народознавства                                                                                                                                   Грудень

 

4. «Твоє довідкове бюро»  Тренінгове заняття у бібліотеці                                                                                                                           Березень

 

                                                                    4 клас

 

1. «Рідною мовою про найрідніше». Бібліотечна година до Дня бібліотек.                                                                                                   Вересень

 

2. Голодомор на Україні 1932-33 рр. Година інформаційного повідомлення.                                                                                               Листопад.

 

3. «Ну що б, здавалося, слова…» Літературний урок до Дня народження

       Т. Шевченка.

 

                                                                                                                                                                                                                                      Березень

 

4.  Помічники у виборі книг та інших джерел інформації. Тематична бесіда.                                                                                                       Лютий

 

5. Народознавчий календар. Весна. Усний журнал.                                                                                                          Квітень                                                        

 

6.  День Перемоги. Година інформаційного повідомлення                                                                                                                                    Травень

 

 

 

 
 

     
     
1671595
Сьогодні
За тиждень
За місяць
Всього
371
3161
2490
1671595

Ваш IP: 35.170.81.33